ABECEDA – najdi, vybarvi, pojmenuj

69 Kč
59 Kč vč. DPH
Autoři: Jana Majetičová
Dostupnost: Skladem
Formát: A4
Vazba: Brožovaná, matná
Počet stran: 32
Rok vydání: 2019
Vydavatel: Nakladatelství FYNBOS s.r.o.
ISBN: 978-80-907332-2-0

Naučte děti abecedu formou zábavy. Každý pracovní list v publikaci má dvě části. První je skrývačka, kde děti vyhledávají písmeno ve všech čtyřech formách (malé i velké tiskací, malé i velké psací). V druhé části pojmenovávají obrázky a vybírají (kroužkují či vybarvují) vždy jen to, co začíná předepsanou hláskou.

Pracovní listy s jednotlivými písmeny abecedy jsou primárně určeny učitelům prvních tříd k samostatnému či společnému procvičování a upevňování znalosti tvarů jednotlivých psacích i tiskacích forem písma. Lze je samozřejmě využít i v dalších ročnících pro žáky se specifickými poruchami učení, ve školních družinách, při domácím vzdělávání, v logopedii k nácviku správné výslovnosti, případně při výuce češtiny pro cizince. 
Nejsou vhodné pro školy s výukou Comenia Scriptu, neboť obsahují klasické psací formy písma.

Pro snazší vyhledávání jsou jednotlivé listy řazeny podle abecedy, ale lze je využívat i na přeskáčku podle toho, které písmeno se žáci právě učí. Každý pracovní list má dvě části. První je tzv. skrývačka, kde děti vyhledávají písmeno ve všech čtyřech formách (malé i velké tiskací, malé i velké psací). 

Po vybarvení se jim objeví obrázek předmětu či zvířete začínajícího hledaným písmenem. V druhé části žáci pojmenovávají obrázky a vybírají (kroužkují či vybarvují) vždy jen to, co začíná předepsanou hláskou. Pozor, některá slova záměrně obsahují dané písmeno uprostřed nebo na konci. Navíc některé předměty začínají zvukově podobnými hláskami a mohou se tedy plést dětem, které mají s jejich výslovností problém. V takovém případě je nutná kontrola a případná oprava učitele. Některé obrázky nemusí mít jednoznačné pojmenování a záleží na vás, na které variantě se shodnete. Některé rostliny či zvířata možná bude pro děti těžké pojmenovat. Zde je prostor pro rozšíření slovní zásoby. Obrazová část vás může i motivovat k dalšímu společnému vymýšlení slov.

Další knihy od nás

MINUTOVÁ KUCHAŘKA – uvařte si podle svého času
299 Kč
269 Kč
Nástěnný kalendář PAPOUŠCI LORO PARQUE 2020
180 Kč
150 Kč
Nástěnný kalendář Wildlife JIŽNÍ AFRIKA 2020
130 Kč
99 Kč
RECEPTY DO STOVKY – pro 4 osoby
299 Kč
269 Kč
Bylinkové pečení
199 Kč
99 Kč
HOTOVKY – nejoblíbenější české recepty
299 Kč
269 Kč
Zuzanka a Jiřík vaří – a ví jak na to
299 Kč
199 Kč