HOTOVKY – nejoblíbenější české recepty

299 Kč
269 Kč vč. DPH
Autoři: Winnerová Alena, Winner Josef
Dostupnost: Skladem
Formát: 165 × 235 mm
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran: 160
Rok vydání: 2018
Vydavatel: Nakladatelství FYNBOS s.r.o., edice Foodmix
ISBN: 978-80-7322-209-4

HOTOVKY, nebo-li hotové pokrmy, jsou mezi českými gurmány stále populární. Kuchařka nabízí soubor nejklasičtějších receptů, které jsou napsány v krocích, aby byly snadno zvládnutelné. Kuchařka HOTOVKY vám pomůže připravit si u vás doma v kuchyni skvělou svíčkovou, bůčkové závitky, knedlíky plněné uzeným masem a další českou klasiku...

Kuchařka pro ty:

  • kdo milují kvalitní a dobré jídlo
  • kdo se chtějí naučit připravit oblíbené tradiční české pokrmy
  • kdo mají rádi jednoduše napsané a srozumitelné recepty z dostupných surovin
  • kterým se ještě nepovedla svíčková
  • kdo chtějí mít v kuchyni po ruce seznam klasických českých hotovek
  • kdo hledají vhodnou kuchařku do výbavy pro dceru isyna

HOTOVKY nebo-li HOTOVÉ POKRMY patří bezesporu k českým klasikám. Ačkoliv jde o slangové slovo, snad všechny generace jej znají především z upoutávkových tabulí restaurací nabízejících tradiční českou kuchyni. A tyto restaurace stále dobře fungují.

Kniha nabízí soubor receptů, které se autorům v průběhu společných let osvědčily a jsou, jak se říká, vychytané. Protože mají tři malé děti a času na vaření je čím dál méně, jsou recepty velmi jednoduše napsané. A to má i další výhodu. Měli by je zvládnout i ti, kteří nikdy nevařili.

Některé recepty v této knize vycházejí z osvědčených receptur babiček autorů a tu a tam jsou lehce ozvláštněny. V některých je použito i populární chilli. Autoři kuchařky HOTOVKY ale nejsou zastánci velkých zásahů do tradic, a proto jsou recepty zejména u klasických hotovek napsané tak, aby chutnaly, jak opravdu mají – koprovka jako koprovka a svíčková jako svíčková.

Mohlo by se zdát, že si na hotovkách pochutnává spíš starší generace, ale je to zdání. Opravdu dobré již zmíněné svíčkové nelze odolat v žádném věku. Hotovky jsou stále oblíbené a není divu. Pokud se připraví z kvalitních surovin a správně, jsou zkrátka fantastické.

Autoři tvořili s láskou a je výsledkem mnohaletého ladění receptů. Všechny pokrmy byly uvařeny přímo v jejich kuchyni a ihned vyfotografovány v zahradním fotoateliéru. Každý pokrm byl naaranžován ještě teplý a přesně tak, jak by ho mohl kdokoli zvládnout připravit ve své domácí kuchyni.

Samozřejmě vyžaduje příprava hotových pokrmů určitou rutinu, ale věřte, že vynaložená trpělivost se vyplatí. Před vařením si recept přečtěte, abyste měli doma po ruce všechny potřebné ingredience. V převážné většině se ale hotovky připravují ze surovin, které jsou běžně dostupné ve vašem nejbližším obchůdku s potravinami.

Vyzdvihnout je třeba i výhodu přípravy hotových pokrmů pro děti. Většina z nich je zdravá a zeleninové omáčky se u dětí stanou brzy oblíbené. Hotovka je pokrm, který se vyznačuje tím, že lze před podáváním pouze přihřát, aniž by vyžadoval další úpravu. A právě tím se odlišuje. Dětem můžete snadno uvařit na druhý den, což je velmi praktické.

V neposlední řadě jsou hotovky ideálním řešením občerstvení pro nejrůznější společenské akce, od setkání s přáteli až po bankety a kongresy. I velcí manažeři si rádi pochutnají na lahodném gulášku, který jim může pomoct zapomenout na starosti všedních dnů.

Kuchařka HOTOVKY vám bude sloužit především jako pomocník při vaření. Najdete v ní inspiraci a srozumitelně napsané recepty v krocích.

Další knihy od nás

MINUTOVÁ KUCHAŘKA – uvařte si podle svého času
299 Kč
269 Kč
Nástěnný kalendář PAPOUŠCI LORO PARQUE 2020
180 Kč
150 Kč
Nástěnný kalendář Wildlife JIŽNÍ AFRIKA 2020
130 Kč
99 Kč
RECEPTY DO STOVKY – pro 4 osoby
299 Kč
269 Kč
ABECEDA – najdi, vybarvi, pojmenuj
69 Kč
59 Kč
Bylinkové pečení
199 Kč
99 Kč
Zuzanka a Jiřík vaří – a ví jak na to
299 Kč
199 Kč